Wymiana baterii w iPhone 8 – możesz zrobić to sam!

Jeżeli zmagasz się choć z jednym z problemów:

  • Spuchnięta bateria
  • Niska żywotność baterii
  • iPhone wyłącza się podczas korzystania 

oznacza to porę na wymianę baterii. Z naszym poradnikiem na pewno dasz radę zrobić to sam w domowych warunkach – bez konieczności korzystania z usług serwisów. 

Jeżeli boisz się, że bateria nie będzie odpowiadała jakościowo oryginalnej – skorzystaj z zakupu u nas i wybierz baterię do iPhona 8 sprawdzoną w kilkudziesięciu serwisach w całej Polsce.

Aktualna oferta na baterie -> kliknij tutaj

1. Wymianę baterii w iPhone 8 zacznij od wyłączenia urządzenia przyciskiem z prawej strony ekranu. Następnie używając odpowiednich narzędzi, które znajdziesz w naszej ofercie (link) - odkręć 2 śrubki znajdujące się po obu stronach złącza .

2. Kolejnym krokiem niezbędnym do wykonania wymiany baterii w iPhone 8 jest podgrzanie suszarką ekranu, podwadzenie go do okoła, delikatne uniesienie i otworzenie – tak jak otwierasz książkę. Pamiętaj aby uważać na 3 taśmy podłączone do płyty głównej!

   

  1. Wykręć 4 śrubki mocujące metalowy wspornik a następnie go wyciągnij. Po wyjęciu wspornika – użyj  spudgera aby odłączyć  akumulator.  Kolejno odepnij taśmę przycisku głównego Home i czujnika Force Touch, które znajdują się pod wyjętym wspornikiem.

     

  1. Twój iPhone 8 jest w połowie gotowy do wymiany baterii. 

Użyj śrubokrętu i odkręć 3 śrubki mocujące złącza, następnie wyjmij wspornik. Tak jak poprzednio – odłącz znajdujące się pod metalowym wspornikiem złącze czujnika zbliżeniowego/kamery przedniej oraz głośnika słuchawki.

   

blog4.jpg

  1. Twój ekran jest już odłączony. Zacznijmy więc wymianę baterii. Pamiętaj, że bateria w telefonie iPhone 8 przymocowana jest za pomocą 4 taśm. Użyj plastikowego spudgera aby je podwadzić i odkleić.

   

  1. Delikatnie pociągnij taśmę aby ją usunąć. Zrób to samo z innymi taśmami samoprzylepnymi. Po wyciągnięciu wszystkich taśm – delikatnie podwadź baterię i ją wyciągnij.

  1. Teraz możesz przejść do montażu nowej baterii. Do przyklejenia baterii w iPhone 8 bedą potrzebne ci taśmy, które znajdziesz tutaj (link). Po zainstalowaniu baterii – postępuj zgodnie z instrukcją , tym razem od końca.

  

blog7.jpg

Kategorie: PORADNIKI

Napisz komentarz

Wyszukaj...

Najnowszy post