Wymiana wyświetlacza OPPO A72 - poradnik

Nasze wieloletnie doświadczenie w branży GSM dowodzi, że ekran telefony są delikatne i łatwo je uszkodzić podczas codziennych czynności, ekran w Oppo A72 nie jest wyjątkiem od reguły! Dlatego podczas użytkowania musisz uważać i umiejętnie chronić swój smartphone. Jeśli jednak nie uda Ci się uchronić go przed upadkiem i rozbiciem ekranu to na ratunek udostępniamy Ci bezpłatną instrukcję wymiany wyświetlacza w Oppo A72.

Wszystkie kroki są zilustrowane i skomentowane, aby wyjaśnić, jak samodzielnie wymienić ten ekran Oppo A72. Każdy krok jest pokrótce omówiony, aby udowodnić, że naprawa telefonu jest możliwa dla zwykłych ludzi.

Po co samemu zmieniać ekran w Oppo A72? Ze względów ekonomicznych i ekologicznych! I tak, samodzielna wymiana ekranu Oppo A72 oszczędza pracę profesjonalnego serwisanta telefonów. Nie wspominając o oszczędnościach w porównaniu z zakupem nowego telefonu komórkowego. Ale naprawa ekranu Oppo A72 to także gest dla planety, ponieważ nie wyrzucasz telefonu komórkowego a jedynie zepsuty ekran. Naprawiaj zamiast wyrzucać, ogranicz wpływ CO2, ten prosty ruch możesz zastosować do wszystkich przedmiotów w swoim codziennym życiu!

Ale przed przystąpieniem do naprawy ekranu w Oppo A72 radzimy wykonać pełną kopię zapasową swoich danych. Dodatkowo warto przygotować sobie odpowiednie zaplecze, a przede wszystkim narzędzia. Znajdziesz je bezpośrednio na naszej stronie. 

Powody aby wymienić wyświetlacz:

  • zbity ekran
  • wylana matryca
  • problemy z dotykiem
  • pionowe linie na wyświetlaczu
  • zarysowania

No i najważniejsze! Aktualną ofertę na wyświetlacz do telefonu Oppo A72 znajdziesz klikając tutaj.

Zaczynamy!

1. Przed zmianą ekranu Oppo A72 musisz wyłączyć telefon z oczywistych względów bezpieczeństwa.

Aby to zrobić, naciśnij przycisk zasilania po prawej stronie przez kilka sekund.

Następnie zatwierdź za pomocą „Wyłącz”. Drugi krok to wyjęcie tacki karty sim, w zestawie masz bolec który umożliwi Ci demontaż tacki sim. 

fot.sosav.com

2. Do ręki bierzemy suszarkę i powoli podgrzewamy klapkę. Profesjonaliści używają do tego specjalnego separatora ale amatorowi wystarczy umiejętnie użyta suszarka do włosów. Pamiętaj aby nie przegrzać elementu.

fot.sosav.com

3 Po zdjęciu pokrywy ukazuje nam się wnętrze telefonu Oppo A72. Widzimy tutaj akumulator i śrubki. Rozkręcamy te zaznaczone i zdejmujemy plastik ochraniający kamery.

.

fot.sosav.com

4. Kolejno znowu bierzemy do rąk suszarkę i od strony wyświetlacza umiejętnie podgrzewamy miejsce baterii gdyż jest ona przyklejona. Zwiększając temperaturę kleju łatwiej odejdzie od korpusu. Używamy do tego specjalnego wypustu baterii zaznaczonego na fotografii.

fot.sosav.com

5. Bateria zdemontowana. Teraz widzimy już taśmę od wyświetlacza, ona również jest przyklejona więc musimy ją odkleić. To wszystko! Mamy zdemontowane wszystkie elementy. 

fot.sosav.com

Ostatnim krokiem będzie już demontaż samego wyświetlacza z ramki. Do tego również użyj suszarki bo klej podobnie jak przy baterii straci swoje właściwości i będziesz mógł go łatwo odinstalować z telefonu. 

Po zakończeniu wszystkich czynności składamy telefon w kolejności analogicznej do demontażu. Nowy wyświetlacz do telefony Oppo A72 i jest już zamontowany, nadszedł czas na baterię. Możemy ją przykleić za pomocą taśmy lub specjalnych podklejek dostępnych w sklepie mobilepart.pl Opcjonalnie jeśli nam się uda można również użyć pozostałości po kleju po starej baterii. Kolejne kroki nie powinny być trudne, elementy które uprzednio demontowaliśmy zakładamy w odpowiednie miejsca i gotowe.

Samodzielna naprawa telefony poprzez wymianę wyświetlacza w Oppo A72 mamy za sobą!

Pamiętaj raz jeszcze, że naprawiając samodzielnie na podstawie naszego poradnika robicie to na własną odpowiedzialność.

Kategorie: PORADNIKI

Napisz komentarz

Wyszukaj...

Najnowszy post